NOC SOKOLOVEN 23. ZÁŘÍ 2022

V pátek 23. září 2022 jsme uspořádali pro děti tradiční Noc sokoloven.

Děti soutěžily.  Za každou dokončenou soutěž obdrželi indicii v podobě písmenka, Po dokončení všech soutěží ze získaných písmenek sestavili heslo večera, které potom vedlo k získání pokladu.

Na závěr si děti zahrály velkoplošnou hru Carcasonne.

Některé děti přespaly i v sokolovně.


FOTOGRAFIE

ŠIBŘINKY  - SOBOTA 2.DUBNA 2022

V sobotu 2. dubna jsme odpoledne uspořádalipo dlouhé covidové pauze Šibřinky pro děti. Děti se po dlouhé době vydaly do nádherně balonky vyzdobené sokolovny, kde hned u vchodu měly možnost si nechat namalovat obličej šikovnými malířkami z místní základní školy. Již ve tři hodiny byla sokolovna zaplněna nejrůznějšími maskami. Od princezen, přes piráty, dráčky, sněhuláky, až po Křemílka s Vochomůrkou, ti všichni se nemohli dočkat, až si zasoutěží a zatančí.

Soutěže byly koncipované tak, aby se zapojovaly nejen děti, ale i rodiče. Nejen, že spolu závodili se zavázanýma nohama, ale tančili spolu na neustále se zmenšujícím novinovém papíru a procházeli spolu různé překážkové dráhy, za což byli i náležitě odměněni. Aby si rodiče také odpočinuli u připraveného občerstvení, byla pravidelně hrána dětská hudba, u které mohly děti skotačit a tančit, jak se jim zlíbilo. Mohly také zkusit své štěstí v připravené tombole, kde na každého čekala nějaká ta radost přinášející odměna, ať už blýskavá korunka či mazlivý plyšáček.

Jedním z vrcholů odpoledne byla židličkovaná, kterou po dlouhém boji vyhrál obratný Spider-Man. A když už se zdálo, že tuto zábavu již nemůže nic předčít, tak se rozpoutala zuřivá polštářková bitva mezi rodiči a jejich ratolestmi. Polštářky létaly ze strany na stranu, horem i dolem a cílem bylo dostat jich co nejvíce na stranu soupeře. Jelikož se finální stav zdál být nerozhodný, tak z polštářků byly postaveny věže, z nichž ta vyšší byla postavena rodiči. Což znamenalo, že to musely být právě děti, které bitvu vyhrály. Za odměnu jim byly rozdány bonbónové náhrdelníky a rodičům jako cenu útěchy různobarevné nafukovací balonky.

Ze stěn pak byly strženy i ty již nafouknuté balonky, což vyústilo v divoké dovádění.

Ani nebylo divu, že Šibřinky skončily mnohem později, než se plánovalo.

Děkujeme všem, kteří se, byť jen drobně, podíleli na realizaci této akce.